Krzysztof Grajczak

Krzysztof Grajczak

Krzysztof Grajczak

Biografia

Krzysztof Grajczak vel Grott - urodzony 1969 w Elblągu. Studiował w Lublinie na Wydziale Artystycznym UMCS, uzyskując dyplom z malarstwa pod opieką prof. M. Hermana. Od 1998 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków o/Lublin. Jest też członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Uprawia malarstwo, grafikę i rysynek. Zajmuje się również scenografią i projektowaniem strojów teatralnych.

Uczestniczył w ponad 70-ciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, oraz imprezach artystycznych w kraju i za granicą (w tym m.in. w Szwecji, Francji, Niemczech, Czechach, Łotwie, Węgrzech, Ukrainie, Włoszech, Gruzjii, Izraelu). Założył grupę artystyczną GROTT. Artysta współpracuje z renomowanymi galeriami m.in.: galerią EL Elbląg, galerią Zofii Weiss Kraków, BWA Olkusz, galerią WIRADARZ Lublin czy to galerią STALOWA Warszawa.

Współtworzy Autorską Galerię DWA ŚWIATY w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W 2019 roku otrzymał medal Prezydenta Miasta Lublina oraz Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie Kultury i Sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach i galeriach krajowych i europejskich.

grajczakkrzysztof.wordpress.com